A Kazinczy Ferenc Tagintézmény tornatermében látták vendégül Szombathely, Zalaegerszeg és Zalakaros csapatait a Tapolcai Minimanók.

Mint azt Molnár Lajos edzőtől megtudtuk, a sorsolásnak köszönhetően a Sportiskola alakulatával játszották első mérkőzésüket a döntőbe jutásért.

Megérdemelten győztek a Minimanók, remek játékot mutattak fotó: helyszíni

-Jól sikerült a villámrajt, melyet egy egálos második negyed követett. Majd a harmadik negyed kisebb hullámvölgye után a negyedik játékrész huszáros hajrának köszönhetően végül 18 ponttal nyert csapatunk. Tapolcai Minimanók – Sportiskolás Lányok U11 60:42. Pontszerzők: Mészáros Blanka 21, Gelencsér Benedek 13, Betleni Zsombor 11, Ujvári Jázmin 5, Molnár Sára 3, Bibor Zorka 2, Mészáros Lehel 2, Varga Jázmin 2, Herczeg Patrik 1. A második mérkőzésen a Zalakarost 60:17-re legyőző zalaegerszegi csapattal mérhettük össze tudásunkat. A döntőben folyamatosan vezetve és a különbséget a negyedik negyed elejéig növelve, végül 35 pontos győzelmet szerzett csapatunk. Tapolcai Minimanók – Ricsilla Rakéták 64:29. Pontszerzők: Mészáros Blanka 17, Gelencsér Benedek 15, Betleni Zsombor 9, Mészáros Lehel 7, Ujvári Jázmin 5, Bibor Zorka 4, Varga Jázmin 4, Herczeg Patrik 2, Molnár Sára 1. – összegzett a tréner.

A Tapolca VSE U11-es csapata, a Tapolcai Minimanók fotó: helyszíni

Ezzel a két nagyarányú győzelemmel a Tapolcai Minimanók megnyerték a Kenguru Kupa tapolcai fordulóját, második lett a Ricsilla Rakéták csapata, harmadik a Sportiskolás Lányok, negyedik helyen a Zalakarosi Fókák végeztek. /hg/