Három tanuló képviselte Tapolcát és iskoláját január végén, a Balatonfűzfőn megrendezett Veszprém Megyei Úszó Diákolimpián.

Balról: Németh Emília Anna, Verebélyi Zalán és Sipos Amanda képviselte iskoláját a megyei döntőben /Fotók: Keszthelyi Kiscápák SE/

A Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagintézményt két lány képviselte, a II. korcsoportban. Németh Emília Anna 50 m mellúszásban és 50 m gyorsúszásban egyaránt az ezüstérmet szerezte meg. Sipos Amanda előbbi versenyszámban a hatodik, míg utóbbiban a nyolcadik helyen zárt. A megyei döntőre több osztálytársuk is elkísérte őket szurkolni.

Emíliát kétszer szólították a dobogó második fokára /Fotó: Helyszíni felvétel/

Iskolatársaik is elkísérték a lányokat. /Fotó: Helyszíni felvétel/

Az I. korcsoportos fiúk között a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola 1. osztályos tanulója, Verebélyi Zalán 50 m gyorsúszásban a harmadik, míg 50 m hátúszás versenyszámban a negyedik helyen végzett. /Májer Edit/

Zalán 50 m gyorsúszásban a dobogó harmadik fokára állhatott. /Fotó: Helyszíni felvétel/

Egy kis érdekesség: Emília és Zalán tavaly év végén, a X. Szilveszteri Malom-tó úszáson is együtt csobbant. Ők voltak a legifjabb úszók aznap /Fotó: Májer Edit/