3D-ben nyomtattak, a digitális jövővel ismerkedtek a széchenyis diákok
A Széchenyi István Baptista Középiskolában az elmúlt hét a digitális ismeretterjesztésről szólt
A Széchenyi István Baptista Középiskolában az elmúlt hét a digitális ismeretterjesztésről szólt. A „digitális témahét elnevezésű programsorozatra a Széchenyi István Egyetem egy oktató, szemléltető eszközökkel felszerelt kamiont küldött Tapolcára az egyetemen folyó oktatás népszerűsítése céljából, az informatikai tanórákon pedig többek között a digitalizáció gyakorlati hasznosítási lehetőségeihez szorosan kötődő, háromdimenziós nyomtatás gyakorlatával is megismerkedhettek a tanulók.
Vellai László igazgatóhelyettes a Tapolcai Média érdeklődésére elmondta, hogy az iskola igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy a digitális kultúrát, s vele a XXI. század technikai körülményeit minél jobban elsajátíthassák a diákok. Ennek érdekében a tanulók tudományos előadásokat hallgattak meg, bemutatták számukra a „geoparkos pályázat” során elkészített számítógépes applikációt, amely a távoli európai geoparkok világába kalauzolta el őket, de többek között az egyik legnagyobb magyar tudós, Neumann János munkássága is górcső alá került vetélkedő keretében.
Maksz Alexander, a középiskola egyik legjobb informatikus diákja kérésünkre működés közben bemutatta a már iskolai tulajdonban lévő 3D-s nyomtatót, amely akár egy 20X20X25 centiméteres méretű bonyolult geometriájú tárgyat is képes létrehozni. Elmondta, egyedi dolgok, használati tárgyak, technikai alkatrészek pótlását teszi lehetővé ez a korszerű eszköz, hiszen elég megadni számára egy (műanyag) tárgy méreteit és a szükséges alapanyagot biztosítani, azt a megfelelő programozás után a gép néhány óra alatt legyártja. Alex szerint nem ördöngösség elsajátítani a 3D-s nyomtatást és jó szolgálatot tehet akár egy átlagos háztartásban is.
Az iskola előtt álló speciális átlátszó falú kamion a Széchenyi István Egyetem, illetve a ZalaZONE kutatás-fejlesztési program közös projektjének keretében érkezett Tapolcára- tudtuk meg. Fedélzetén ezúttal a továbbtanulásban is gondolkodó sziszis diákok fordultak meg, akik egyéb hasznos információk mellett megtudhatták, hogy a Széchenyi István Egyetem milyen képzéseket kínál számukra, milyen lehetőségeik vannak az egyetemre történő bejutásra, milyen végzettséget kaphatnak az ottani oktatás végén, illetve milyen az egyetem diákélete. /Töreky L./