Balatonszőlősön rendezték meg a Szőlős kör ultrafutó versenyt, ami egyben az 50 km-s korcsoport országos bajnoksága is volt és a Tapolcai Trappoló Egyesület 9 versenyzője is rajtvonalhoz állt.

A pálya a Balaton-felvidék legszebb részein haladt Balatonszőlőstől Tótvázsony, Barnag, Mencshely, Balatonakali, Balatonudvari, Vászoly, Pécsely, Szőlős útvonalon és több mint 300-n indultak el a különböző távokon. A Tapolcai Trappolók SE összesen 9 fővel képviseltette magát az 50 km-s távon, 8 futó az OB-n és egy fő szintén 50 kilométeren, de a nyílt futamban. A következő eredmények születtek: Nagy Hajnalka korosztályos 5. helyen végzett, 4:33:46-os idővel. Vajainé Szabó Beatrix korcsoportjában 7. helyen ért célba, az ideje 4:50:44 volt. Szi-Márton Ildikó korosztályos 11. lett, 5:22:23 alatt teljesítette a távot.

A trappolók ismét diadalmaskodtak fotó: Trappolók

Karay Gabriella nyílt futamban, a 4. helyet szerezte meg 5:06:32-es idővel. Szennyai Dorián összetettben 4., korcsoportjában 1. lett, ideje 3:35:18.

A Tapolcai Trappolók SE versenyzői folyamatosan szállítják a szebbnél szebb eredményeket fotó: helyszíni

Nagy Miklós 4:04:51 –es idejével megnyerte korcsoportját. Somornai Lajos bronzérmet szerzett 6:02:48-as idővel. Deák József  2. lett (4:51:38), míg Földesi József megnyerte korcsoportját (5:50:57). Összefoglalva, 9 tapolcai indulóból 3 első hely, 1 második, 1 harmadik, 2 negyedik, 1 ötödik, 1 hetedik és 1 tizenegyedik hellyel zártak a Trappolók. A Trappolók SE az egyesületi eredményességi versenyben a harmadik helyen végzett az OB futáson. /hg/