A MyWay elnevezésű Balaton kerülő ultrafutó verseny a görögországi Sparthatlon mintájára, 240 km hosszú és 3000 méteres szintkülönbséget foglal magában, ami nagy kihívás a futóknak, ezen a versenyen indult több Tapolcai Trappoló is.

A futók különböző távokon versenyezhettek, 240 km-n egyéni és 2-3-4 fős váltókban, de volt 160 km, 100 km, 80 és 50 km-s táv is. A verseny lényege, hogy minden indulónak ultra távot kell teljesítenie.

Az embert próbáló versenyen szépen teljesítettek a Tapolcai Trappolók fotó: helyszíni

A versenyen a Tapolcai Trappolók is rajthoz álltak, sőt a lebonyolításban is segítettek. 240 km-n egy 3 fős női (Balogh Szabina, Vajainé Szabó Beatrix és Nagy Hajnalka Tünde) és egy 4 fős férfi (Bodó Norbert, Deák József, Szennyai Dorián és Hegedűs János) csapat indult. A nők 24:41:33-as, a férfiak 21:09:50-as idővel a dobogó második fokára állhattak. Nagy Miklós a 100 km-es távon folytatta a Myway “hagyományt” és 9:35:13-as idővel összetettben szintén a második helyen végzett.

A női és férfi csapat is ezüstérmet szerzett fotó: helyszíni

100 km-n indult Szi-Márton Ildikó, aki élete első 100 km-t futotta és a 9 fős női mezőnyben a 6.-ik helyen ért célba. Karay Gabriella 50 km-n indult és 13. lett. /hg/