Októberben valóságos kosárlabda dömping volt a városban. A Tapolca VSE Kosárlabda Szakosztályának utánpótlás csapatai közül az U11, U12, U14, U16 és U18-as csapatai is pályára léptek.

A sort a Serdülő Bajnokságban szereplő, U14-es lányok kezdték, akik két győzelmet szereztek az alapszakasz első fordulójában. A szeptemberi selejtezőn elért két győzelem után most is dupláztak, Kaposvár és Szombathely egyesületeit látták vendégül. Tapolcai Párducok – Gyakorló DSE, 104:23. Pontszerzők: Lajos Anna 21, Zengői Laura 20, Bognár Luca 18, Gelencsér Bianka 16, Mészáros Blanka 16, Molnár Sára 6, Mezőssy Júlia 2, Somogyi Réka 2, Varga Jázmin 2, Bárány Sára 1. Tapolcai Párducok – Szombathelyi Sportiskola 95:85. Pontszerzők: Zengői Laura 32/12, Lajos Anna 18/9, Mészáros Blanka 11, Bognár Luca 8/3, Gelencsér Bianka 8, Molnár Sára 6, Tóth Luca 6, Mezőssy Júlia 4, Somogyi Réka 2.

A Tapolcai Párducok két győzelemmel kezdtek az alapszakaszban fotó: helyszíni

Két győzelmet szereztek a legkisebbek (U11) is, a Kenguru Kupában Zalakaroson. Kanizsai Mókusok – Tapolcai Szöcskék 31:46. Pontszerzők: Zengői Róbert 15, Szita Ákos Tamás 12, Hegyi Bence 7, Frang Zorka 4, Ádám Biri Boróka 4, Janzsó Léna 2, Boldizsár Panni 1, Samu Gréta 1. Tapolcai Szöcskék – Ricsilla Becsehely 71:26. Pontszerzők: Zengői Róbert 19, Szita Ákos Tamás 17, Hegyi Bence 11, Janzsó Léna 8, Ádám Biri Boróka 7, Samu Gréta 6, Frang Zorka 2, Kapin Boglárka 1.

Idegenben is sikerült magabiztosan győzni a Szöcskéknek fotó: helyszíni

Egy vereség és egy győzelem a Gyerek Kupában szereplő U12-es csapat legutóbbi mérlege. Bár a zalaegerszegi csapat kelt korábban, mégis a hazaiak kezdtek álmosabban. Az első negyed pontatlan dobásai, átadásai miatt a 6 pontos hátrányából csak a harmadik negyed végére sikerült kikeveredni, – akkor 40:37-re vezetett a tapolcai csapat -, de a zalaiak a záró negyedben is tudtak fordulatot váltani és végül 4 pontos győzelmet aratni. Tapolcai Sárkányok – ZTE NKK 50:54. Pontszerzők: Szita Ákos Tamás 20, Zengői Róbert 13, Molnár Sára 7, Doma Levente 4, Molnár Emma 2, Bibor Zorka 1, Szencz Péter 1, Kovács Lotti 1. A második mérkőzésen viszont pontos és összeszedett játékot sikerült mutatni a Sárkányoknak, ennek köszönhetően az első félidőt már 43:20-as eredménnyel zárták. A harmadik negyed egálhoz közeli állását követően a záró játékrészben sikerült igazán a Kanizsa fölé nőni, így végül 39 pontos győzelemmel a második helyen végeztek a tapolcai kosaraspalánták. Tapolcai Sárkányok – Kanizsai Vadmacskák 76:37. Pontszerzők: Molnár Sára 21, Szita Ákos Tamás 16, Zengői Róbert 9, Szencz Péter 8, Bibor Zorka 5, Doma Levente 5, Ádám Biri Boróka 4, Janzsó Léna 4, Gmózer Zoé 3, Molnár Emma 1.

A Sárkányok álmosan kezdték a versenynapot, ennek vereség lett az eredménye. Aztán felébredtek és diadalmaskodtak fotó: helyszíni

Székesfehérvár, Tata és Esztergom csapatait látták vendégül a Kazinczy Ferenc Általános Iskola tornatermében az U14-es fiú serdülő bajnokságban szereplő Tigrisek. Az első mérkőzés a jobb erőnléti szintnek és nagyobb technikai tudásnak köszönhetően már az elején eldőlt. Tapolcai Tigrisek – Dávid Kornél KA/C 119:9. Pontszerző: Hobok Balázs 30, Kovács Bence 14, Hobok Benedek 14, Fazekas Áron 13, Balogh Márk 12, Román Richárd 10, Gelencsér Benedek 10, Gelencsér Ábel 6, Hernádi Kristóf 4, Péter Bence 4, Németh András 2. A második mérkőzésen a döntőt, a Tatai SE-ét 43:55-re legyőző Esztergommal vívták a tapolcaiak. Nagy fordulaton és ponterősen játszva ezt is hozta az alakulat, így két győzelemmel zárva magasabb csoportban folytatják a szereplést a fiúk. Tapolcai Tigrisek – Esztergomi KKE 81:34. Pontszerző: Hobok Balázs 19, Kovács Bence 16, Román Richárd 12, Péter Bence 9/6, Fazekas Áron 8, Balogh Márk 8, Gelencsér Ábel 5/3, Gelencsér Benedek 2, Németh András 2.

A Tigrisek nem kímélték ellenfeleiket fotó: helyszíni

A Regionális Fiú Kadett Bajnokságban nagyrészt 14-15 éves fiúk alkotják az U16-os mezőnyben szereplő Tapolcai Sziklákat. A mérkőzés elején még sikerült vezetni 12:6-ra is, de a tatai erő- és magasságbeli fölény sajnos egyre jobban érvényesült. A növekvő különbség ellenére a fiúk azonban nem adták fel, végig nagyon harcosan hajtva üldözték az ellenfelet. Jót tett a nagyszünet, a második félidőre sikerült az ellenféllel felvenni a fordulatot. A harmadik negyed egálját követően a záró játékrészt már csapatunk nyerte 5 ponttal. Győzni nem sikerült, de küzdeni akarásban felülmúlták az ellenfelet. Tapolcai Sziklák – Tatai SE Basket 76:90. Pontszerzők: Hegyi Márk 32, Keller Adrián 20, Hobok Balázs 9, Kovács Bence 6/3, Gelencsér Ábel 4, Ji Hongbo 4, Román Richárd 1.

A Sziklák akaratereje most nem volt elég a győzelemhez fotó: helyszíni

Összesen 15 hárompontost dobtak a tapolcai lányok a megyei U18-as lány bajnokságban. Ajka és Balatonfűzfő csapatai látogattak városunkba. Az Oroszlánok villámrajttal indítottak Ajka ellen, végül 61 ponttal nyertek. Tapolcai Oroszlánok – Ajkai Kosárlabda Utánpótlás SE 84:23. Pontszerzők: Kamon Aliz 23/9, Nagy Liliána 19, Oruci Xhulia 11/9, Gerics Izabella 10, Szánti Bibiána 10/3, Molnár Dóra 5/3, Süle Boglárka 4, Szabó Jázmin 2. Bár a döntő mérkőzés első negyedében még jól tartotta magát a Fűzfő, a második játékrésztől már szebbnél-szebb kosarakkal és jó összjátékkal folyamatosan növelte előnyét a hazai együttes. Tapolcai Oroszlánok – Fűzfői AK 76:46. Pontszerzők: Nagy Liliána 38/12, Oruci Xhulia 16/6, Kamon Aliz 7/3, Szánti Bibiána 7, Molnár Dóra 4, Gerics Izabella 2, Szabó Jázmin 2. U18-as csapatunk veretlenül vezeti a megyei bajnokságot./hg/

A Tapolcai Oroszlánok magabiztosan, veretlenül vezetik a bajnokságot fotó: helyszíni