A zömében 14-15 éves fiúkkal felálló U16 – os kosárlabdacsapat a reális esélyeket latolgatva, a második hely megszerzésében bízva szállt versenybe a Kazinczy Tagintézményben megrendezett négycsapatos megyei záró fordulón.

Kezdésnek a pápai csapattal kellett megküzdeni a döntőbe jutásért, ahol nagy fordulaton játszva, az első és harmadik negyedet megnyerve biztosították a fiúk a döntős szereplést. Az eredmény, Pápai KC – Tapolcai Sziklák 46:65 lett, pontszerzők: Hegyi Márk 23, Németh Máté 16, Fejes Viktor 10, Bódis Botond 9, Hobok Balázs 7. A döntőben az ajkai csapatot hosszabbításban legyőző Fűzfői AK ellen léphettek pályára a tapolcai kosarasok, akiktől a bajnokság során a kor-, technikai- és taktikai fölény miatt a csapat kétszer is vereséget szenvedett.

Nem várt fordulattal lett bajnok a tapolcai csapat fotó:helyszíni

Hozta is az első félidőt 23:34-re a vendégcsapat, de beindult ezt követően a tapolcai henger és a harmadik negyedben előbb zárkózni kezdett 35:38-ra, majd a záró játékrészben kétszer is sikerült egyenlíteni, 40:40, 45:45-re. Végül az utolsó percben a vezetést is átvették a Sziklák és győzelemmel zárták a döntő mérkőzését. Tapolcai Sziklák – Fűzfői AK 47:45. Pontszerzők: Bódis Botond 22, Hegyi Márk 11, Németh Máté 10, Hobok Balázs 4. Csikós Tibor edző tanítványai ezzel az eredménnyel megnyerték Veszprém Megye 2022/2023-as U16-os kosárlabda bajnokságát. Az U18-as lány bajnokságban hasonló sikerek születtek.

A lányok magabiztosan, veretlenül nyerték meg a bajnokságot fotó: helyszíni

Villámrajttal kezdtek a záró fordulón Csikós Tibor tanítványai, így a hamar kialakult 30-40 pontos előny birtokában végig magabiztosan játszottak és 8 db hárompontost is dobtak a lányok. Tapolcai Oroszlánok – CVSE Vulkán Fürdő 84:32. Pontszerzők: Nagy Liliána 21, Kamon Aliz 12, Pálosi Laura 10, Oruci Xhulia 10, Gerics Izabella 8, Molnár Dóra 7, Oruci Xhesika 6, Süle Boglárka 6, Lajos Anna 4. Ahol a Celldömölk ellen abbahagyták, ott folytatták a lányok a Fűzfő ellen. Tapolcai Oroszlánok – Fűzfői AK 72:33. Pontszerzők: Nagy Liliána 18, Pálosi Laura 12, Kamon Aliz 11, Molnár Dóra 6, Oruci Xhesika 6, Oruci Xhulia 5, Szánti Bibiána 5, Lajos Anna 4, Zengői Laura 3, Gerics Izabella 2. Az U18-as lányok veretlenül lettek Veszprém Vármegye Bajnokai. /hg/