A Szász Márton Általános Iskola szervezésében, a Tapolcai Trappolók Egyesület közreműködésével került sor, a Megyei Mezei Futóversenyre, melyen Várpalota, Pápa, Tapolca SNI-s diákjai, 1500 m, 2000m, 3000 m, 4000 méteres távokat teljesítettek.

A Szász Márton Általános Iskola tanulói szépen teljesítettek a versenyen: I. korcsoportban Számadó Anna 1., Szalai Rajmund 2. lett. A II. korcsoport győztese Barkóczi Senon, második helyezettje Sötét Hanna lett. A III. korcsoportban Könczöl Ádám és Szalóky Gábor ért el első helyezést, Barkóczi Riana a harmadik helyen végzett.

A borongós, esős időjárás ellenére tapolcai sikerrel zárult a második mezei futóverseny fotó: mr

A IV. korcsoport ezüstérmét Könczöl Gábor szerezte meg, míg a bronzot, Orsós Tina. Az V. korcsoport végeredménye: 1. Szalóky Petra (értak), 2. holtversenyben Barkóczi Nikolasz, Gyenes Kármennel.

A Diákolimpia Országos Döntőjére, Számadó Anna, Szalai Rajmund, Barkóczi Senon, Sötét Hanna, Könczöl Ádám, Könczöl Gábor, Barkóczi Nikolasz és Gyenes Kármen jutott tovább. /hg/