Mi, a TBLÁI Batsányi János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagintézményének 21 pedagógusa, tantestületünk 80%-a, részt veszünk a szakszervezetek által meghirdetett sztrájkban, melyet úgy bonyolítunk le, hogy január 25 – 27 között 8.00-14.30-ig nem vesszük fel a munkát- írták a sztrájkoló pedagógusok.

 

 

A tagintézmény, amint azt a közleményből megtudtuk, minden eddig meghirdetett alkalommal élt a sztrájk eszközével, kiállt a gyerekek és az oktatás jobb jövője mellett, illetve az elbocsájtott kollégák érdekében. Eddigi tiltakozásaikat úgy szervezték meg, hogy a lehető legkevésbé sérüljön a gyerekek tanuláshoz való joga. Ennek ellenére „a figyelemfelhívó megmozdulásokra a minisztérium a megoldás keresése helyett fenyegető és cinikus üzeneteket közvetített felénk”- írták.  Továbbra is kérik a döntéshozókat a párbeszédre, hogy hallják meg a problémákat és tegyenek a jövő generációjáért! Úgy fogalmaztak:  „Magyarországon jelenleg nem biztosított az esélyteremtő, minőségi oktatás az óvodától az egyetemig. A tananyag mennyisége nem változott, az óraszámok csökkentek. A minőségi, sokoldalú, jól elmélyített tudás kialakítása szinte ellehetetlenült. Teremtsék meg ennek összhangját! Mindehhez azt szeretnénk, ha visszaállítanák a szabad tankönyvválasztást! A pozitív reformok hatása 20-30 év múlva válna érzékelhetővé, előteremtve a 21. századi körülmények között folyó pedagógiai munkát. Mikor fog megkezdődni a változás? Ki fogja ezt felismerni? Tagintézményünk pedagógusainak 72%-a 50 éven felüli. Szinte minden iskola közzétette saját korfáját, sokan mégsem látják reálisan, hogy a ’Holnap ki fog tanítani?’ nem csak puszta szlogen, hanem a szomorú valóság. Méltatlannak tartjuk, hogy kéttannyelvű tagintézményünk épülete a városban az egyetlen, amely a kor követelményeinek megfelelő, korszerű felújításon nem esett át. A nyílászáróink is 50+osok, a szél befúj rajtuk. Az épület sok helyen beázik, ezek között van a tornaterem és az informatika terem is. Több tanterem penészes, nincs melegvíz, mosdóink állapota minősíthetetlen, tantermeinkben a tisztasági festéseken és minimális hibajavításokon kívül más karbantartás nem történt. Mi még nem adtuk fel azt, hogy példát mutassunk összefogásban, kiállásban. Ezt közvetítjük tanulóinknak, kollégáinknak, a Balatonfüredi Tankerületi Központ minden dolgozójának és minden embertársunknak. A mai napon diákjaink közül 145-en, azaz a tanulók 58%-a nem jelent meg az iskolában. Köszönetet mondunk a minket értő és bármilyen módon támogató szülőknek, akik az oktatás jelenlegi állapotával nem értenek egyet. „A csend nem rend.”- állt a Tapolcai Médiához eljuttatott közleményben. /tl/

 

Mától három napon át sztrájkolnak

| hírek, oktatás, politika |