Közel másfélszáz érdeklődő, leginkább pályaválasztás előtt álló diák látogatott el e hét közepén a Széchenyi István Baptista Középiskolába, hogy megismerkedjen az oktatási intézmény légkörével, az ott folyó képzésekkel, az iskola pedagógusaival.

 

 

Fekete Lajos igazgató a Tapolcai Média érdeklődésére elmondta, a nyílt napon rövidített órákat tartottak, hogy a bemutató foglalkozásokat lebonyolíthassák a pedagógus kollégák ” a leendő kilencedikesek” részére.

 

Az iskola épületgépész tanulói is bemutatták, hogy mit tanultak, tanulnak a gyakorlati órákon /fotók:tl/

 

A gazdag képzési kínálat, a falakon belül egyaránt működő szakmunkás, technikus és gimnáziumi képzés számos lehetőséget kínál- tudhatták meg az iskola iránt érdeklődők 

 

– Iskolánk profiljába tartozik a technikum, a szakképzés és a gimnázium. A technikumban az épületgépészet, a vendéglátás, a túrizmus, az informatikai szakterületeket, a szakképzésben a szakács, pincér, cukrász, kereskedelmi értékesítő, központi fűtés és gázhálózat rendszerszerelő szakmákat szeretnénk bemutatni és megkedveltetni a pályaválasztás előtt álló fiatalokkal. A technikum a gimnáziumi tananyagra épül, de kiegészül a szakmai képzéssel, a negyedik év végén érettségit, az ötödik tanév elteltével pedig technikusi vizsgát tesznek tanulóink. Ez utóbbi gyakorlatilag egy emeltszintű érettségi vizsgának is tekinthető – hangsúlyozta az igazgató, aki szerint a Széchenyi többek között azért is jó választás, mert a gazdag képzési kínálat – ha arra szándék, igény mutatkozik-  lehetővé teszi az átjárhatóságot a képzési formák között, de a főiskolai, egyetemi oktatásba való bekerülés is megcélozható a jó teljesítményt nyújtó diákok számára. /tl/

 

Leendő tanulóiknak mutatták be gazdag képzési kínálatukat

| hírek, közélet, oktatás |