Beszámolt 2021-es tevékenységéről a Tapolcai Városszépítő Egyesület. A megismételt és immár határozatképes közgyűlésen egyhangúlag elfogadták a pénzügyi, gazdasági beszámolókat, továbbá a tavaly júniusban megválasztott dr. Décsey Sándor elnök szakmai beszámolóját. Az esemény alkalmat adott arra is, hogy elfogadják jövő évi munkatervüket, illetve több felmerült kérdést átbeszéljenek, illetve tisztázzanak az egyesület jelenlévő tagjai.

 

 

Elhangzott, a nagy múltú helyi civil szervezet  tavaly új elnököt választott az egészégügyi okokból márciusban lemondott Benács Lajos helyére. Az egyetlen jelölt dr. Décsey Sándor volt, a Wass Albert Könyvtár és Múzeum igazgatójának, önkormányzati képviselőnek bizalmat szavazott a tagság. Jelentős változás volt még, hogy a korábban a szervezeten belül működő, nagy létszámú Nőklub kivált az egyesületből. Elnökük, Varga Károlyné  a városszépítő egyesület alelnöke maradt.  A beszámolóból megtudtuk,  a 2021-es év munkáját, hasonlóan a 2020-as évhez, jelentősen beszűkítette a pandémia, a rendezvények elmaradása csökkent aktivitást is jelentett a csoport életében.

 

Dr. Décsey Sándor elnök beszámolójában a 2021-es év összes, jelentős egyesületi történését és sikereit foglalta össze /fotók:tl/

 

Dr. Décsey Sándor elnök ennek ellenére eredményes működésről tudott beszámolni. – Januárban pályázatot nyújtottunk be a Nemzeti Panteon Alapítványhoz a Tapolcai régi temetőben Csendes kripta és Dávid János huszárkapitány sírköveinek helyreállítására. Mindkettőt megkaptuk 950.000 Ft-ot a Panteon Alapítványtól és az önerő 275.000 Ft-ot volt. Ugyancsak januárban elkezdtük próbálni a Bilincsben is szabad vagyok című színdarabot, sajnos a Covid 19 miatt ismét nem tudtuk a Batsányi napok keretein belül bemutatni, erre sajnos csak szeptemberben kerülhetett sor. A program a CLLD pályázat második része. 2019-ben megnyert TOP.7.1.1-H-ESZA-2019-00667 számú Tematikus E-Learming oktatóanyag e-book formátumban Kertész Károly: Tapolcai Életrajzi Lexikon című munkája elkészült, mely könyv alakban is kiadásra került. Köszönet Kertész Károlynak, hogy a tiszteletdíját erre fordította. Június 22-én Egyesületünk Podmaniczky díjas tagjai részt vettek a Podmaniczky díjasok Országos találkozóján. Dobó Zoltán polgármester ekkor vette át a 2020-ban megítélt díját. Július 8-ána Fő tér 9-es számú ház falára egy emléktábla került, amely azt hirdeti, hogy ebben a házban élt Berger Károly. Nevét a tapolcai barlangrendszer kutatásával kapcsolatban emlegeti a helytörténet, illetve korábban a barlangrendszer legészakibb szakaszát nevezték el róla. A vésett márványtábla a ház új lakójának szorgalmazására, a városszépítők szervezésben került az épület külső falára Berger Károly halálának évfordulóján.  2020 februárjában 67 gyerekpályázatot küldtünk fel Budapestre az Országos Szövetséghez. A pályázatok díjkiosztója Budapesten akkor elmaradt, de a tapolcai dobogósokat egyesületünk megjutalmazta decemberben, majd szeptember 26-án a Budapest Történeti Múzeumba az Országos Szövetségtől is átvehették jutalmukat. Köszönet Dobó Zoltán Polgármester Úrnak, aki a buszt biztosította, hogy a gyerekek feljuthassanak a díjkiosztóra. Számadatok szerint: Különdíjban 12 tanuló részesült. I. helyezést 5 tanuló, II. helyezést szintén 5 tanuló, míg III. helyezést 4 tanuló ért el. Teljesítményükre büszkék lehetünk. Köszönet a felkészítő tanároknak is. Szeptember 28-án, 29-én és 31-én bemutatásra került a Bilincsben is szabad vagyok című, Batsányi életét bemutató színdarab. A darab szerzője és rendezője N. Horváth Erzsébet, szereplői amatőr tapolcai színjátszók. Ez a darab is a „Közösen Tapolcáért” városi pályázat keretében valósult meg. Ugyancsak elszámoltunk szeptemberben a Pantheon Alapítvány és a Város felé a támogatásokkal. Október 6-án megbízási szerződést kötöttünk Bene Sándorral a Deák F u. 1-3 sz. alatti fakapu felújításáról. A kapu december közepén elkészült. Az utómunkálatok most folynak. Egyesületünk a munkálatok koordinálását végezte, a pénzügyi finanszírozást a lakók és az Önkormányzat biztosította. Október 18-án régiós találkozót tartottunk, melynek helyszíne a Wass Albert Könyvtár és Múzeum volt. A társzervezetek megjelent képviselőinek Gyarmati Tamás főépítész, Puskás Ákos alpolgármester és Varga Károlyné tartott előadást, majd az ebédet követően vezetésemmel a Malom tó, a Templom-domb és a Városi Múzeum érdekességeivel ismerkedhettek meg a résztvevők- sorolta fel a Tapolcai Városszépítő Egyesület eredményeit az elnök, aki később a programokban és feladatokban gazdag 2022-es munkatervet is ismertette. /Töreky L./

 

 

 

 

Beszámoltak tavalyi eredményeikről a városszépítők, majd elfogadták munkatervüket

| hírek, közélet, kultúra |