Állandó kiállítás nyílt a tapolcai állomás várótermében
Látványos, vasúti terepasztalon körbeszaladó modellvasút és számos helyi vasutasemlék, relikvia fogadja mostantól a tapolcai állomás utasait és dolgozóit
Látványos és bizonyos időközönként működésbe lendülő vasúti terepasztalon körbeszaladó modellvasút és számos helyi vasutasemlék, relikvia fogadja mostantól a tapolcai állomás utasait és dolgozóit a közelmúltban megújult pályaudvar utasvárójában. A tárlatot a hazai vasúti közlekedés 175 éves évfordulója alkalmából nyitotta meg Lukács György a MÁV Szombathelyi Igazgatóság területi igazgatója.
Az – eredetileg üzlethelyiség céljára- létrehozott helyiség üvegajtaja mögött látható rendhagyó tárlatot pénteken nyitották meg. Az eseményre meghívást kaptak Tapolca város képviselői, Dobó Zoltán polgármester, Dr. Décsey Sándor a Wass Albert Könyvtár és Múzeum igazgatója, továbbá a tapolcai állomásfőnökség vezetői, dolgozói. (A rendezvény alkalmat adott arra, hogy egy perces csenddel emlékezzenek meg a közelmúltban elhunyt vasutas kollégáról, az aznap, a tapolcai köztemetőben örök nyugovóra tért Kövesdi Ferencről.) Gelencsér László állomásfőnök elmondta, hogy kollégája Kocsor Szabolcs ötlete és munkája volt, hogy a váróterem kiadatlan üzlethelyisége ilyen módon hasznosult. – Ez a kiállítás egyrészről rólunk vasutasokról, illetve helyi közösségünkről szól, de érdekes lehet az utasoknak is, akik közül különösen a gyerekek érdeklődésére tarthat számot a terepasztalon működő miniatűr mozdonyok világa-hangsúlyozta az állomásfőnök.
Lukács György a MÁV Zrt. szombathelyi területi igazgatója örömének adott hangot, hogy létrejött a különleges tárlat, méltatta és a folytatásra bíztatta annak létrehozóit a tapolcai vasutasokat. – Idén 175 éves a magyar vasút, így a Szabolcs által megtervezett és megvalósított kiállítás szép évfordulós környezetben látott napvilágot. – Nagyon örülök, hogy Tapolcán egy önálló, dolgozók felől induló ötlet válhatott valóra, amely ennek a csapatnak az életéről szól. Tapolcának, a tapolcai embereknek életében a hagyomány nagyon fontos szerepet játszik, éppen ezért biztos vagyok abban is, hogy ez a tárlat fejlődni fog, éppen úgy, ahogy a 4-es Nohab torzó is kiemelt megbecsülést kap a városban. Én erre nagyon büszke vagyok, mert azt vallom, hogy ennek a cégnek igenis vannak komoly, megőrzésre érdemes hagyományai, gyökerei és jövője is, amely a múlt tiszteletén alapszik- fogalmazott Lukács György.
Az állandó kiállítást létrehozó Kocsor Szabolcs úgy fogalmazott, hogy volt egy lehetőség, amelyet nem lehetett kihagyni. A jelenlévők tőle azt is megtudhatták, hogy 14 évesen egy ausztriai pályaudvaron látott hasonló vitrinekbe zárt kis mozdonyokat. A látvány, a hangulat annyira megfogta őt, hogy megfogadta,ha az életben lehetősége lesz, maga is létrehoz valami hasonlót. Ez az álom a vasúti főnökség támogatásával most válhatott valóra. /Töreky László/