Újabb győzelem született a TVSE kosárlabdaszakosztály U16-os fiú csapatánál.

A Regionális Kadett Bajnokságban, a Tapolcai Sziklák a Credobus Mosonmagyaróvár csapatát látták vendégül a Csermák József Rendezvénycsarnokban, ahol 106:37 arányban győzedelmeskedtek.

Pontszerzők: Fáncsi Dorián 34/12, Konter Máté 13/3, Muzsi Ferenc 12, Papp Botond 12/12, Boros Brúnó 9, Magáriusz Gergő 9/3, Zengői Roland 7/3, Bors Dániel 4, Scheller Kornél 4, Bódis Botond 2.

Megint a Sziklák voltak keményebbek fotó: Facebook

A Kisgepárdok két győzelmet szereztek. Nagykanizsa és Szombathely csapataival játszottak hazai pályáján U12-es játékosaink. A forduló első mérkőzését a Kanizsai Kalózokkal kezdte csapatunk. Az első két negyed erős védekezésének köszönhetően a kontrákból és a felállt védelem ellen, jó taktikával szerzett kosarainkkal sikerült a félidőre 5 pontos előnyre szert tenni. A büntető párbajt is eggyel több kosárral nyertük. A harmadik játékrész 6. percében a lányok elérték a mérkőzés legnagyobb, 15 pontos különbségét (27:42). Azonban a Kalózok jól hajráztak és az utolsó két percben 8 pontot dobva faragtak hátrányukból (35:42). Az utolsó negyedben sem állt le a kanizsai roham és már csak 1 pont volt az előnyünk (45:46). De a fiúknak helyén volt a szíve, az utolsó 3 percben 9 pontot szerezve és csak hármat kapva végül megérdemelt, 7 pontos győzelmet arattunk. A második mérkőzésen a Sportiskolások ellen, erős védekezéssel és szép játékkal minden negyedet megnyerve végül 13 pontos győzelmet szerzett csapatunk. – tájékoztatott Molnár Lajos edző.

Kanizsa Kosárlabda Klub – Kalózok – Tapolcai Kisgepárdok

48:55 (10-12,12-15,+1-+2,12-13,13-13)

Pontszerzők: Román Richárd 14, Gelencsér Ábel 10, Mészáros Blanka 10, Bibor Blanka 9, Gerencsér Gréta 4, Tátrai Márk 2, Péter Bence 2, Takács Leila 2, Németh Flóra 1, Betleni Zsombor 1

Tapolcai Kisgepárdok – Sportiskolás Sólymok

39:26 (9-6,8-7+5-+3,13-8,4-2)

Pontszerzők: Román Richárd 9, Gelencsér Ábel 8, Bibor Blanka 6, Péter Bence 5, Mészáros Blanka 4, Gelencsér Bianka 2, Németh Flóra 2, Gerencsér Gréta 1, Takács Leila 1, Tátrai Márk 1.

A Kisgepárdok kétszer remekeltek fotó: Facebook

A nagyrészt U16-os játékosokkal kiálló fiú junior csapatunk jól kezdett az U18-as Várpalota ellen. Azonban a második negyedben kijött a korosztályi különbség, a fizikálisan erősebb vendégek 18 pontos előnyre tettek szert a félidőre. A harmadik negyedben ugyan sikerült faragni a hátrányból, de a záró negyed újra a Palotáé volt.

Az U18-as csapat egy vereséget és egy győzelmet gyűjtött Fotó: Havasi

Tapolcai Sasok – Várpalotai KK
42:58 (9-13,13-27,13-7,7-11)

Pontszerzők: Fáncsi Dorián 13/6, Bajner Benedek 13, Zengői Roland 8, Boros Brúnó 3/3, Magáriusz Gergő 3/3, Muzsi Ferenc 2.

A második mérkőzésen az Ajka ellen jobban sikerült érvényesíteni technikai fölényünket. A jó százalékban szerzett közeli dobások végül magabiztos előnyt adtak csapatunknak. – mondta Cikos Tibor edző.

Fotó: Havasi