Újabb győztes mérkőzéssel örvendeztette meg a hazai közönséget a Tiac VSE felnőtt csapata. A nagy rivális Badacsonytomaj együttesét fogadta a tapolcai alakulat és 4:1 arányú győzelmet aratott.

fotó: Facebook

A megyei I. osztály tabelláját vezető TIAC immár zsinórban negyedik mérkőzését nyerte. A rekkenő hőségben, szép számú közönség előtt lejátszott mérkőzés első félidejében Ludvig Tamás szerezte meg a hazaiak vezető gólját, azonban az ellenfél a játékrész hosszabbításában kiegyenlített. A második félidőben Dobján Krisztián, a tapolcaiak trénere, kihasználva a minőségi cserék lehetőségét, frissített a csapaton, akik szinte lehengerelték a tomajiakat. Tóth Marcell, Szabó Dániel és Falati Milán is betalált a vendég hálóba, így alakult ki a 4:1- es végeredmény. A tabellát 12 ponttal vezeti a TIAC, jobb gólkülönbséggel az azonos pontszámú Tihany előtt. A góllövőlistát a hat gólos tapolcai játékos Tóth Marcell vezeti. Az ifjúságiaknak ezen a hétvégén nem sikerült a bravúr és három győztes mérkőzést követően 2:1 arányban maradtak alul, a hazai gólt Piros Kristóf Zsombor szerezte. /hg/