A Nemzeti Kadett Bajnokság komlói fordulójában a tapolcai kosaras lányok magabiztosan nyertek. Az U16-os fiúk és a felnőtt férfiak sem akarták elrontani a tapolcai közönség hangulatát, ezért a Csermák József Rendezvénycsarnokban ők is győzelemmel zártak.

Komlón, a hosszú utazást követően csak a második negyedtől talált igazán magára az U16-os leány csapat. A jól kezdő hazaiak első negyedben mutatott fölényét a második negyedben sikerült megtörni. Az Oroszlánok előbb egyenlítettek, majd az előnyt lassan növelve a félidőt 10 ponttal nyerték. Az utolsó két játékrészben ezt 9 és 10 ponttal megfejelve végül 29 pontos idegenbeli győzelmet szereztek.

KOMLÓ SPORT KK – TAPOLCAI OROSZLÁNOK

42:71 (14-14,10-20,9-18,9-19)

Pontszerzők: Kamon Aliz 20/3, Süle Boglárka 16/3, Pálosi Laura 12/6, Benczik Sarolta 11, Molnár Dóra 6, Gerics Izabella 2, Kovács Viktória 2, Mohos Emma 2.

A kadett fiúk végig megtartva előnyüket, sorra szerezték a kosarakat és végül óriási pontkülönbséggel diadalmaskodtak a fűzfői csapat felett.

A fűzfőiek nem találták a tapolcaiak ellenszerét fotó: hg

TAPOLCAI SZIKLÁK – FŰZFŐI AK

101:41 (18-6,25-12,19-18,39-5)

Pontszerzők: Fáncsi Dorián 35, Konter Máté 21, Zengői Roland 16/3, Boros Brúnó 14, Papp Botond 13/3, Scheller Kornél 2.

Szezonnyitó mérkőzését játszotta felnőtt férfi kosárlabdacsapatunk az előző bajnokságok egyik éllovasa ellen. Az U16-os és U18-as fiúkkal kiegészült felnőtt keret jól kezdett az első negyedben (12:11). Majd egy kis megingást, 23:27-es félidőt követően újra magára találva 46:42-re vezetett a harmadik játékrész végén. A záró negyed 3. percében még 56:49-re is megléptek a fiúk, azonban a Veszprém a 6. percben kiegyenlített (60:60). A végjáték a Veszprémnek jobban sikerült, 6 pontot szerezve és 1 kosarat kapva nyerték meg a meccset.

A kadett fiúk végig tartották előnyüket fotó: hg

TAPOLCAI VSE – PETŐFI SE-OOK PRESS (Veszprém)

62:66 (12-11,11-16,23-15,16-24)

Pontszerzők: Bajner Benedek 18/12, Boros Ákos 14, Kovács Kristóf 9, Molnár Krisztián 8/6, Muzsi Márton 7, Kutas Viktor 4, Fáncsi Dorián 2.

A tapolcaiak következő mérkőzésén, a Fűzfő még az első negyed végén vezetni tudott. A második játékrészben előbb egyenlített a TVSE, majd előnyét folyamatosan növelve végül magabiztos győzelmet szerzett.