Széchenyis diákok és a kínai óriásvállalat szakemberei egy fórumon
Informatikai Szellemi Műhely elnevezéssel másodszor szervezett előadást a Széchenyi István Baptista Középiskola
Informatikai Szellemi Műhely elnevezéssel másodszor szervezett előadást, ismeretterjesztő fórumot a Széchenyi István Baptista Középiskola az informatikai szakképzésben résztvevő diákjainak a Tamási Áron Művelődési Központ emeleti előadótermében a minap.
Amint azt Czuth Éva mérnöktanártól, szervezőtől az eseményt megelőzően megtudtuk, ezúttal három külsős előadót, informatikai szakembert hívtak meg a rendezvényre, de az iskola négy diákja, Mihályfi Dániel, Czuth Olivér Zoltán, Szarka Levente Tamás és Papp Bence saját előadással is készültek. Egyéb témák mellett, így például a globális felmelegedés hatásairól és a háztartási robotok működéséről, szerepéről is hallhattak és értekezhettek a jelenlévők.
A fórum angolul beszélő, a Huawei céget képviselő kínai előadója (magyar kollégája tolmácsolásában) például az úgynevezett „Okos város koncepció” lényegét, jelentőségét világította meg a tanulók számára. A diákok így a tűzhöz legközelebb álló szakemberektől tudhatták meg a legfontosabb információkat a globálisan jelenlévő kínai óriásvállalat céljairól, a jövő technológiáit érintő fejlesztéseiről, elképzeléseiről, de leginkább arról, hogy mit jelent az okos város kifejezés és miért kell egy városnak okossá válnia ahhoz, hogy meg tudjon felelni a kihívásoknak, a már küszöbön álló jövő lakossági igényeinek. Az előadók bemutatták az ICT technológiákat felvonultató okos város koncepcióját, amely összekapcsolja a digitális és a fizikai világot olyan területeken, mint a városi adminisztráció, a közszolgáltatások és az ipari gazdaság. A fiatalok az elhangzó közérthető, logikus magyarázatokból, életszerű példákból megtudhatták a lényeget, hogy az Intelligens Műveleti Központ az okos város agyaként szolgál majd , magában foglalja a különböző felhő adatközpontokat és a mindenhol jelenlévő városi hálózatokat, melyek összegyűjtik, integrálják és megosztják a városi adatokat. Az elképzelés szerint, a rendszer a felhő alapú számítástechnika, a Big Data, az IoT és a mesterséges intelligencia segítségével többek közt folyamatosan elemzi majd a városi szolgáltatásokat és lehetővé teszi az egységesített koordinációt, valamint a városi szolgáltatók közötti együttműködést- derült ki sok egyéb érdekes és hasznos információ mellett a kínai szakember előadásából. /tl/