2026/06/17

Kerítésfestés adományból és összefogással

A Szociális és Egészségügyi Alapellátási Intézet épületének kerítése adományból és összefogással újult meg mostanra. Sikos Rita intézményvezető elmondta a Tapolcai médiának, nem mindennapi dolog volt, de nagy öröm volt, amikor a Provident Pénzügyi Rt munkatársai jelezték,

A Szociális és Egészségügyi Alapellátási Intézet épületének kerítése adományból és összefogással újult meg mostanra.

Sikos Rita intézményvezető elmondta a Tapolcai médiának, nem mindennapi dolog volt, de nagy öröm volt, amikor a Provident Pénzügyi Rt munkatársai jelezték, hogy szívesen lefestenék a kerítést.

–  Izgatottan készítettük elő a munkát, hiszen a régi festéket még le kellett csiszolni a festés előtt, ez a mi feladatunk volt. Meghatottan tapasztaltuk, hogy mennyien jelentkeztek segíteni. Családtagok, munkatársak, még olyan gimnazisták is, akiknek már megvolt az ötvenórás közösségi szolgálati óraszámuk. Öröm volt látni, hogy mennyi önzetlen és segítőkész ember van városunkban. Két rövid délután alatt drótkefével, csiszoló papírral előkészítettük a kerítést a festésre, amely mára elkészült – mondta az intézményvezető.

A Provident Rt. Czirfusz Tibor senior kereskedelmi menedzser lapunk érdeklődésére elmondta, hogy a társaságnál minden évben szervezenek önkéntességi akciót.

–  Tavaly Devecserben volt egy nagyobb léptékű faültetésünk. Mivel a nagyobb települések közül Sümeg és Tapolca tartozik még hozzám, kértem, hogy idén Tapolcán rendezzünk önkéntességi akciót. Az egyik kolléganő gyermeke ebben az intézményben cseperedik, ő jelezte, hogy ráférne itt a kerítésre a felújítás. Szerencsére az intézményvezető pozitívan fogadta a megkeresésünket. Elkészültünk a festéssel, amelyet 36 helyi és vidéki kollégánk végzett, sőt, a festéket is mi adjuk – mondta a menedzser, hozzátéve, hogy a jövőben is segítenek, ahol tudnak. /tbzs/

Vélemények összegzése
Nincsenek hozzászólások

Sajnáljuk, a hozzászólási lehetőség jelenleg zárva van.