A város is búcsúzott a Széchenyi és a Batsányi végzőseitől
A Batsányi János Gimnázium kettő, a Széchenyi István Baptista Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium öt osztálya búcsúzott az iskolától a csütörtök délutáni Városi ballagáson a Fő téren. A végzős tanulókat megszólítva Dobó Zoltán polgármester arról
A Batsányi János Gimnázium kettő, a Széchenyi István Baptista Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium öt osztálya búcsúzott az iskolától a csütörtök délutáni Városi ballagáson a Fő téren. A végzős tanulókat megszólítva Dobó Zoltán polgármester arról beszélt, hogy a ballagó fiatalok mostantól sokkal többre vállalkoznak annál, hogy gyermekek legyenek, hogy azt folytassák, ami eddig volt.
– Hazánkban most a ti generációtoknak adatik meg az a lehetőség, hogy mintegy 36 év után egy üres táblát teleírjatok. Az, hogy ennek az országnak a szekere hogyan és merre megy tovább, elsősorban majd rajtatok múlik. Az, hogy mennyire tudunk versenyképesek lenni, hogy 15-30 év múlva itt hány diák áll, mennyien beszélik jól a magyart, hányan énekelnek, szavalnak magyarul. A mi generációnknak sok hibája volt, de biztos vagyok benne, hogy abból a sok mindenből, amit kaptatok, ki lehet szemezni mindazt, amit a tarisznyába tesztek. Éljetek a lehetőséggel, hozzátok ki magatokból a maximumot, hiszen fontos, hogy hogyan és mit teljesítetek. Nem mindegy, hogy aki egyetemen, főiskolán tanul tovább, milyen lelkiséget sajátít el. Aki pedig szakmát tanul, annak a munkájára lesz nagy szükség ebben az országban. Rajtatok múlik, hogy ti közösen milyenné formáljátok majd hazánkat – hangsúlyozta a polgármester és azt kívánta, hogy a diákok állják meg a helyüket az életben, és ezen a napon köszönjék meg szüleik, pedagógusaik támogatását.
A városi ünnepségen a Batsányi János Gimnáziumból a 12. A. osztály (osztályfőnök: Domonkos Erzsébet) és a 12. B. osztály (osztályfőnök: Törőcsik Attila) ballagott el. A Széchenyi István Baptista Technikum, Szakképző Iskola és Gimnáziumból a 12. A. gimnáziumi osztály (osztályfőnök: Szóvári Adél), a 11. B. Kereskedelmi értékesítő, Hegesztő, Szakács osztály, (osztályfőnök: Kamondi Roland), a 11. C. Cukrász, Központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelő osztály (osztályfőnök Szennyai Mária), a 13. A. Szakács szaktechnikus, Turisztikai technikus, Vendégtéri szaktechnikus osztály (osztályfőnök: Ujváriné dr. Handó Melinda), a 13. I. Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus, Közszolgálati technikus osztály (osztályfőnök: Kinglné Török Márta) búcsúzott iskolájától. Az eseményen Horváth Balázs 13. I. osztályos tanuló közreműködött szavalattal. A központi ünnepséget követően a gimnazisták a Csermák József Rendezvénycsarnokba, a szakképző iskolások Móricz zsigmond utcai tanintézményükbe vonultak. /tbzs/



