A Veszprémi Sportuszodában 15 egyesület, 224 sportolója különböző korcsoportokban állt rajthoz a Balatoni Cápa Cikluszáró Úszóversenyen.

Az úszók számára az utolsó lehetőség volt, hogy javítsanak helyezésükön a Magyar Úszó Szövetség éves ranglistáján, illetve, hogy arany-, ezüst-, bronzjelvényes szintidőket teljesítsenek. Két nap alatt több érmet is nyertek a tapolcai versenyzők. Német Emília Anna az egy évvel idősebbek közt 400, 200 gyorson és 200 mellen bizonyult a legjobbnak, 200 háton 3. helyezést ért el.

Amanda és Emília több úszásnemben is a legjobb eredményt érte el fotó: helyszíni

Sipos Amanda 100 mellen, 100 gyorson nem talált legyőzőre, 200 gyorson 2., 400 gyorson és 200 mellen 3. lett. A város legifjabb versenyzője Verebélyi Zalán aranyérmet nyert 100 pillangón, 50 gyorson, 100 háton, ezüstérmet 100 gyorson. 2022-ben számos országos hazai, nemzetközi versenyről tértek haza a gyerekek különféle érmekkel.

Verebélyi Zalán három úszásnemben is remekelt fotó: helyszíni

Amandának 100 gyorson, Zalánnak 100, 200 háton, Emíliának 200, 400, 800, 1500 gyorson és 400 vegyesen sikerült a legjobb, aranyjelvényes szintidőt megúsznia.

Sikeres év után még jobb idők, eredmények reményében várják a következő szezont. /hg/